فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

 
با اینکه کاغذ و محصولات کاغذی به سادگی قابل بازیابی هستند اما همچنان بزرگترین بخش هر سطل آشغالی را به خود اختصاص می‌دهند. کاغذ و مقوا حدود 40 درصد جریان زباله هر شهری هستند.

 چه نوعی کاغذی قابل بازیافت است


 

ادامه مطلب رو ببینید


مقواو مواد مقوایی شامل بسته بندی های مواد غذایی خشک، قوطی های کاغذی,روزنامه و کاغذهای باکیفیت تر ( مثل دفترچه ها، کاغذ کپی، سربرگ‌ها و پاکتها ) همه قابل بازیافت هستند. انواع متفاوت کاغذ مثل کاغذ روزنامه یا کاغذ سفید مرغوب در ستونهای مجزا دسته بندی می‌شوند چون روش فرآیند متفاوتی دارند. مرکز بازیافت تقریبا همه چیزهای کاغذی را که پوشش پلاستیکی نداشته باشند، با جوهر چاپ نشده باشند یا خاکی و آلوده به مواد غذایی نشده باشند، بازیافت می‌کند.
کتاب های با جلد گالینگور,چعبه های پیتزا وهم چنین سایر جعبه های نگهداری مواد غذایی که به مواد غذایی آغشته شده اند, دستمال و حوله های کاغذی و...به دلیل آلودگی غیر قابل باز یافت هستند.
 
برای بازیافت کاغذ، آن را به قطعات کوچک ریز کرده و با آب مخلوط می‌کنند. بعد آن قدر هم می‌زنند تا خمیر کاغذ به دست می‌آید سپس آن را روی صفحه ای می‌ریزند تا بیشتر آبش بخار شود. در آخر چوب یا الیاف کاغذ باقی می‌ماند و بین غلتک‌ها فشرده و آبگیری می‌شود. این ماده بعد، با خشک کن بخار، خشک می‌شود. محصول به دست آمده کاغذ بازیافتی است
آیا شما می دانید که چین با بازیافت رباله ها سالانه بیست میلیون دلار در آمد دارد ؟
بازیافت زباله ها می تواند هم به اقتصاد کشور کمک کند و هم به محیط زیست .
وقتی که ما آشغالهای بازیافتی را به امید بازیافت کردن آنها جدا می گذاریم ولی با چشم خود میبینیم که آشغالهای بازیافتی و آشغالهای بدون استفاده را به آتش می کشند تا به کلی از بین برود .
حتما شما می دونید که در همه جای جهان زباله لقب طلای کثیف رو گرفته و من فکر می کنم که این لقب برازنده ی این زباله ی کثیف است که در کشور ما به جای این که بازیافتش کنند اون رو به آتش می کشند تا به کلّی از بین برود ما در رسانه ها ، تلویزیون ، و انواع کتاب هایی که می خوانیم به بازیافت زباله ها توجّه بسیاری شده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩۱/۸/٢٧ | ٥:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : سید رضا سادات | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.