فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

یکی از اهداف مهم این درس تغییرنگرش و باور و رفتار دانش آموزان در مورد مصرف صحیح انرژی است. توصیه میشود به این هدف در فرایند آموزش توجه و دقت بیشتری داشته باشید تا در خلالفعالیت های آموزشی، مطمئن شوید که دانش آموزان نسبت به اتلاف یا هدر دادنانرژی حساس تر شده اند. این کار را در طی سال تحصیلی انجام دهید و منحصر بهیک یا دو جلسۀ آموزشی نکنید.

ادامه مطلب را حتما ببینید

 


 
 

یکی از اهداف مهم این درس تغییرنگرش و باور و رفتار دانش آموزان در مورد مصرف صحیح انرژی است. توصیه میشود به این هدف در فرایند آموزش توجه و دقت بیشتری داشته باشید تا در خلال فعالیت های آموزشی، مطمئن شوید که دانش آموزان نسبت به اتلاف یا هدر دادن انرژی حساس تر شده اند. این کار را در طی سال تحصیلی انجام دهید و منحصر به یک یا دو جلسۀ آموزشی نکنید.
دانش آموزان باید به کمک بزرگ ترها قبض دو نوبت گاز و برق خانه شان را بخوانند. یا اجازه دهید قبضها را به کلاس بیاورند وبا هم مقایسه کنند. به آنها نشان دهید چگونه مصرف زیاد علاوه بر تأثیرات منفی بر محیط زیست، موجب بالا رفتن هزینهٔ خانواده می شود.

٭ برای جلب مشارکت والدین با خانواده ها گفت وگو کنید یا یاداشتی برای آنها بفرستید.بروشور برچسب انرژی را به کلاس ببرید و به آنها نشان بدهید. سپس بگویید به منزل بروندو به وسایلی که درخانه دارند مثل یخچال، ماشین لباسشویی ، اتومبیل و … دقت کنند. و ببینندآیابر روی آنها چنین برچسبی مشاهده می کنند؟ اگر بله یادداشت کنند که فلش مقابل آن برچسب چه رنگی است و چه حرفی را نشان می دهد؟ B، D، C ؟ و … ؟ شکل آن را نقاشی کنند و به کلاس بیاورند. به آنها آموزش دهید که چگونه برچسب انرژی به ما کمک می کند بفهمیم آیا این وسیله پرمصرف است یا کم مصرف؟
به عنوان فعالیت خارج از کلاس فعالیت های شمارهٔ 5 و 6 مبتنی بر مهارت های کاوشگری،و مهارت های زندگی طراحی شده است. از دانش آموزان بخواهید یک هفته یا یک دوره با همکاری خانواده،کارهایی برای مصرف بهینه انرژی انجام دهند. مثلاً لامپ کم مصرف بخرند. در یخچال را باز وبسته نکنند. لامپ های اضافی راخاموش کنند و مانند آن.از تلفیق این فعالیت با فعالیت بررسی قبوض می توانبه این شکل بهره برد که میزان صرفه جویی حاصل از عمل دانش آموز(تفاوت دوقبض) را به عنوان جایزه به خودش داد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: برچسب انرری


تاريخ : ۱۳٩۱/٩/۱٢ | ٦:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : سید رضا سادات | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.